montáž starého elektrokotle do nových rozvodů

PoradnaKategorie dotazu: Vytápěnímontáž starého elektrokotle do nových rozvodů
Martin Nedvěd zeptal se před 2 měsíce

dobrý den uvažuji namontovat do topného systému v rodinném domě elektrokotel. dům je starý cca 9 let vše v mědi v patře radiátory v přízemí podlahovka hlavní zdroj tepla plynový kotel Protherm panther, vedlejší zdroj teplovodní krbová vložka, nyní chci namontovat elektrokotel staršího typu augur 12kw, chtěl jsem starý kotel aby v sobě neměl elektroniku protože ho chci napojit na fotovoltaiku kde není čistý sinus, momentálně ji používám čistě na ohřev vody do bojleru a přebytky bych chtěl využít na topení do domu případně na ohřev TUV ven sprcha zahradni kuchyň budouci bazen..
mám obavy že starý kotel je ze ocelový a tak aby mi nezanesl rez do systému? existuje nějaký přípravek který by ošetřil vnitřek kotle? nebo to nemám řešit?  radiátory jsou také ocelové.? děkuji za odpovědi přeji pěkný den

1 Odpovědi
Milan Majer Personál odpověděl před 2 měsíce

Dobrý den,
když kotel propláchnete tak bych se toho nebál, abyste měl jistotu můžete použít na výstup z kotle magnetický filtr (standartně se dává před kotel), který kombinuje sítko s magnetem a bezpečně zachytí jakékoli železné nečistoty.
S pozdravem Ing. Milan Majer

Voda, topení, plyn, sanita, koupelny | V+T mat