Archiv

ZveřejnilVěrka

Topení elektrokotlem – nastavení ventilů u radiátorů

Dobrý den,

prosím o radu ohledně nastavení hlavic radiátorů při vytápění domu elektrokotlem.
Bydlíme v RD -sklep, přízemí, 1. a 2. patro. Elektrokotel je umístěn ve sklepě, v přízemí jsou nebytové prostory (nájemce si vytápí prostory sám), v 1. patře bydlíme a vytápíme ho výše zmíněným elektrokotlem, 2. patro se nevytápí.
V patře, ve kterém bydlíme a které vytápíme, se nachází 6 radiátorů. A už jsme u jádra mého dotazu. Partner nechává 3 radiátory zcela vypnuté, obytný prostor nám vytápí pouze zbylé 3 radiátory. Argumentuje tím, že se ušetří. A já s ním nesouhlasím. Uvažuji tak, že pokud elektrokotel ohřeje vodu, která k nám do patra doteče, je jedno, u kolika radiátorů otevřeme hlavice, nebude to mít na úsporu vliv. Kde je, prosím, pravda?

Doufám, že jsem dotaz položila srozumitelně, za chybné vyjadřování se případně omlouvám.
A prosím o zodpovězení mého dotazu.

Děkuji Kotyzová

ZveřejnilTomáš Marek

Které kotle budou zakázané?

Dobry den!
Prosim, podle kakych kriterií se budou zakazovat kotle? Setkal jsem se s emisní tridou 2 a 3 (3 by snad mohla být povolená?). Nebo ppdle paliva – uhlí, dřevo? A jak to bude s kamny – na ta se vztahuji nejaka omezeni/ zakazy? Bydlime v domě, kde topime kotlem Viadrus u26 eco. Palivo používáme výhradně dřevo a chystame se provest prestavbu na tridu 3 pomoci sady keramickych vlozek. Lze takovy kotel nadale provozovat? Na chatě máme kamna na uhlí Club. Chci je vymenit za kamna na dřevo, ale az za 2 roky. Jake jsou tam omezeni?
Děkuji

ZveřejnilRadka Jerouškova

Topení

Dobrý den prosím o radu. Bydlíme v patrovém domě. Topime dřevem a uhlím, v celém domě radiatory až pálí, ale v obývacím pokoji a pokoji nad ním jsou buď studené nebo vlažné. Čím to může být. Děkuji za odpověď Jerouškova

ZveřejnilMarián

Těsnění

 
 Dobrý den, chtěl bych se optat z jakého materialu pouzit těsnění na pitnou vodu pod převlečnou matici. Šroubeni po montáži bude zakryto sadrokartonem, takže nebude možné jej jakkoliv kontrolovat. Děkuji za info.

ZveřejnilRadek Chlupáč

Bezdrátový termostat

Dobrý den, potřeboval bych poradit jaký použít termostat pro ovládání kotle. Kotel stacionární 30kW Destila. Ovládání kotle bych musel připojit za vypínací tlačítko kotle. Jedná se mi o bezdrátový termostat na jednu tonou sezonu, za rozumné peníze. Požadavky: Bezdrátový. 3 režimy, např: pracovní týden, víkend, dovolená. Možnost „natvrdo“ změnit tepotu.

ZveřejnilTereza Nováková

záložní zdroj- el. přímotop

dobrý den, mám hlavní zdroj topení dřevem, krb. chystám se pořídit el. topidlo – uvažuju akumulační elektrický radiátor (na plochu cca 40m2) a hlavním úkolem tohoto zdroje bude temperování místností v zimním období ,aby nezamrzla voda, pokud jsme nepřítomni. Požadavek: nízká spotřeba elektřiny. Děkuji za tipy.

ZveřejnilMarek

Termostatická hlavice na radiátor

Dobrý den, jakou by jste doporučily digitální termostatickou hlavici na radiátor. Jde mi hlavně o tichý chod a rozumnou cenu

ZveřejnilJan Marek

Jak natlakovat expanzní nádobu plyn. kotle bez jeho vypuštění.

Dobrý den, na jaký tlak natlakovat expanzní nádobu plynového kotle objem 5 litrů, když ho neumím vypustit. Tlak na manometru kotle je 1 bar při vypnutém (studeném) kotli, výška vodního sloupce je asi 7m.
Když začnu zvyšovat tlak vzduchu v expanzní nádobě musím odpouštět vodu z topné soustavy a to maximálně 5 litrů. Výsledný tlak vzduchu v expanzní nádobě by tedy měl být (1 až 1,2 bar) + tlak vodního sloupce 0,7 bar, tj. hodnota 1,7 až 1,9 bar.
Děkuji za odpověď na můj mail.
Jan Marek

Voda, topení, plyn, sanita, koupelny | V+T mat