Archiv

ZveřejnilHetfleišová

velmi vysoký tlak vody

Dobrý den, právě jsme si pořídili vodní filtr a při instalaci nám bylo řečeno, že mám extrémně silný tlak a že by doporučoval jeho snížení, aby ta hadička z toho náhodou nevylítla, to by byl průšvih. Snížili jsme tedy tlak na roháčku, jen se chci ujistit, zda je to v pořádku? když je nejspíše tedy v celém domě takto silný tlak a my si ho snížili, není to nebezpečné někde jinde, neměl by se snížit celkově v domě nějak? pokud to jde..mockrát děkuji!

ZveřejnilEvžen Brožek

JIKA-OLYMP poklop na WC

Dobrý den. Sháním samostatný poklop na WC JIKA-OLYMP ( nebo komplet sadu sedátko+poklop ). Tuto produktovou řadu jsem nikde nenašel. Můžete prosím poradit, je-li ještě řada Olymp dosažitelná, např. ve starších zásobách ? Nebo jaký typ je kompatibilní, pokud již Olymp nelze sehnat ? Děkuji moc,
Evžen Brožek – 604 755 811 – kunice194@seznam.cz – 251 63 Kunice

ZveřejnilMartin Duben

Výměna průtokového ohřívače nebo baterie – nefunkční kohout na studenou vodu

Zdravím, chtěl bych poradit, kde může být závada, když mi z průtokového ohřívače teče jenom teplá voda. Pokud je kohout na studenou vodu povolen, stejně nic neteče, ani ale trochu. Kohout na teplou vodu funguje normálně, studená voda začne téct tehdy, až se vyčerpá obsah průtokového ohřívače. Tušíte prosím, kde by mohla být závada? Posílám i konkrétní typ ohřívače a vodovodní baterie. Moc děkuji

Gorenje OV5N TEG 0502 N

ZveřejnilMichaela Březinová

Výměna termostatu

Dobrý den, prosím o radu, zda jde vyměnit termostat Giacomini K494 Prostorový termostat, oddělené relé 5(3)A/250V za termostat Euroster 2510 termostat s týdenním programem? Mám v rodinném domě kondenzační kotel a jelikož pracuji na směnu, potřebuji si teplotu v domě plánovat na delší dobu dopředu.
Moc děkuji za odpověď

MB

ZveřejnilV. Rusinová

Výměna plyn kotle komín

Dobry den, budeme měnit plynový kotel. Chci kotel s průtokovym ohřívánim užitkové vody.Jde o rodinný domek cca 100 m2 (130 litinovych článků).Prosim o radu jaky kotel zvolit. V nabídce jsou Vailant, Junkers, Protherm
Komín máme osazený (nově asi 4 roky) nerezovou vložkou. Bude použitelná i pro nový kotel?

ZveřejnilHušek

Vsakovačka

Dobrý den.
Potřebuji udělat odtok z podzemní nádrže (125 mm) a k tomu napojit odtok ode dveří (žlab 100 cm , průměr odtoku nevím). Tedy bude nějaká spojka.
Asi by bylo jednoduší použití flexo trubek, ale tam je asi problém napojení. Klasické umělohmotné zas musím složitěji napojovat.
Pro co se mám rozhodnout a koupím to u vás?

Děkuji M. Hušek

ZveřejnilŠtěpán

Náhrada za bojler AEG Comfort 50L

Dobrý den,
hledám náhradu za starý bojler, který mám na chalupě. Jde o náhradu za AEG EWH Comfort 50L z roku 2004. Rád bych minimalizoval škody při instalaci nového a chtěl bych tak využít stávajícího uchycení na zeď.
Mohu požádat o doporučení jaký bojler by byl v tomto případě vhodný ?

Moc děkuji
Hezký den

ZveřejnilMiloš Štěpán

Kombinovaný 100 l bojler Dražice / suchá top.spirála

Dobrý den, bojler je přes 20 let v provozu a chtěl bych vyměnit celou elektroinstalaci…Provozní termostat…Termopojistku…Kabeláž…Těsnění prům.14 cm. Prosím o sdělení máte-li vše skladem ?
Děkuji M.Štěpán

ZveřejnilIrena

Výběr kotle

Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat, zda se v současnosti ještě vyrábějí plynové atmosférické kotle? Jejich výroba prý měla skončit v roce 2015 a pak už se jen mají údajně doprodávat zbytky ze skladů z důvodu zákazu jejich používání. Je to pravda?
Chtěli bychom si koupit nový, nejlépe plynový atmosférický kotel, ale pokud už se nevyrábí budou opravy prý o 30 % dražší. Nyní už se vyrábí jen kondenzační plynové kotle? Nyní máme starý Dakon DUA 28 BK, můžete mi poradit vhodný kotel?
Děkuji Irena

ZveřejnilTomáš

novostavba vytapění

Dobrý den,
plánuji novostavbu cca 100 metru 4kk.Plyn není k dyspozici.TČ nechci.Preferuji elektrokotel a kamna v hlavní místnosti.Zatím plánujeme jezdit do objektu pouze na víkendy.To znamená nějaké temperování objektu v zimě.
Nevím jestli podlahové teplovodní topení nebo klasika teplovodní radiatory.Spíš bych ty radiatory ale spousta lidí to vymlouvá.Hraje roli i cena.Prosím o nějaký modelový příklad cen na výstavbu těchto dvou typu u 100 m jednopodlažního domu a následné porovnání
Děkuji Tomáš

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!