Archiv

ZveřejnilPavel Novák

Plynofikace staršího RD

Dobrý den, potřebuji stacionární plynový kondenzační kotel, který umí pracovat s otevřeným systémem. Kotel Protherm Medvěd 25 KKS by mi vyhovoval, jelikož má objem vody 100 litrů (nepotřebuje externí zásobník), ale neumí vypnout hlídání min. tlaku a neumí nastavit hysterezi teploty vody (aby kotel méně často zapínal). Regulace bude prováděna pouze termohlavicemi v místnostech, čerpadlo tudíž musí být elektronické. Zásobník TUV bude externí, pro 10 lidí myslím stačí 120 litrů. Umíte mi nabídnout nějaký kotel pro otevřené systémy, nejlépe s velkým obsahem vody a nastavitelnou hysterezí? Poptal jsem plynofikaci u 10 topenářských firem z okolí Strančic, jen 2 se ozvaly a přišly podívat, ale už se neozvaly ačkoliv slíbily poslat nabídku. Domeček s odbočkou na pozemku mám, územní souhlas zbudovat přípojku do domu také. Při přestavbě bude potřeba autogen.

ZveřejnilMonika

Plynový kotel

Hezký den.prosim o radu.mamince. dělají v domě nové plyn s tím že pan co to dělá zakoupil tento plynový kotel viz odkaz https://www.aaavytapeni.cz/kondenzacni-plynovy-kotel-beretta-ciao-green-25-csi-5-25-kw?fbclid=IwAR0x0GwglAOnOWeso8_8j8VpbAOZhCpX6t4NzBlsEZR55zdLQ1KJkn3aKmw..jde nám o to že maminka má nyní bojler a bylo ji řečeno že tento kotel stačí jak na vytápění po celém domě tak ohřev teplé.vody.dnes ale byl v domě elektrikář a znejistil nás tím,že řekl že tento tip kotle nedokáže dostatečně vodu ohřát.prosim tedy moc o radu.je lepší zanechat raději tedy i bojler kvůli teplé vodě.popripade dá se tento kotel na bojler napojit či opravdu na vše stačí pouze kotel.moc moc děkuji za radu

ZveřejnilJán Pavlech

Voda

Dobry den, prosim poradte mi. Mame prietokovy ohrievac plynovy na vodu a v sprchovacom kute, ked pustime naplno vodu, to je jedno ci studenu ci teplu, prietok vody sa alebo uplne zablokuje alebo zacne sekano prerusovane tiect a robi to len v tom sprchovacom kute. V umyvadle alebo vo vani to vôbec “nesekne” voda tečie plynule aj ked je bateria naplno otvorena. Skusal som aj vymenit kartusu, nepomohlo. Ked jemne otvorime bateriu tak na 60-70% tak voda tecie plynule ale to je zase na hranici automatickeho pustenia ohrevu vody v kotli. Vobec si s tym neviem rady. Dkj za odpoved.

ZveřejnilLumír Vitha

Plnění etážové soustavy nemrznoucí směsí a následné tlakování soustavy

Dobrý den, na chalupě chci naplnit soustavu etážového topení nemrznoucí směsí (krbová kamna s výměníkem, čerpadlo, 1 připojený radiátor, odvzdušňovací šroub radiátoru je asi 30 cm výš než střed expanzní nádoby, takže převýšení je +- 0). Směs do systému naliji otvorem po odmontovaném odvzdušňovacím ventilu – je v systému nejvýš.
Plánuji zvolit tento postup: Po vypuštění staré vody natlakovat expanzní nádobu na 0,2 baru, poté nalít směs, odvzdušnit radiátor, po naplnění soustavy kapalinou namontovat zpět odvzdušňovací ventil a expanzní nádobu natlakovat na 0,7 baru. Je to správně? Pokud ne, co udělat jinak? Děkuji a přeji příjemný den!

ZveřejnilMarek Kourek

Vyšší teplota na vratce v podlahovém rozdělovači a nefunkčnost podlahového okruhu

Dobrý den, při prvním spuštění kotle wiessmann W111 nefunguje v okruhu vše jak má. V patře kde jsou radiátory to topí jak má. V přízemí u podlahového rozdělovače se mi však zdá, že vratka je teplejší než přívodní teplá. Čerpadlo u podlahového rozdělovače je v chodu. To hadic podlahového okruhu se však teplá voda nedostává. Nevíte prosím kde může být problém? Děkuji.

ZveřejnilJiří Šebele

Bojler Dražice OKCEV 100

Dobrý den.
Lze u Vás objednat bojler Dražice OKCEV 100 (vodorovná montáž)
A prodávají se pomocné konzole pro zavěšení?
(Chceme bojler umístit na strop koupelny v podkroví.)
Napište prosím cenovou relaci.
Děkuji s pozdravem J Šebele

ZveřejnilVeronika Martinů

Kondenzační plynový kotel

Dobrý den,
zvažuji přechod na topení plynem a chtěla bych si pořídit plynový kondenzační kotel. Nemám kotelnu, proto musím kotel umístit do koupelny nebo sklepa (jsou tam uskladněny potraviny). Chtěla bych se zeptat, jestli při pravidelné roční údržbě kotle dochází k manipulaci s nějakým jedovatým materiálem (uvnitř kotle vzniká nějaká usazenina), nebo jestli je to v pořádku a může být kotel umístěn i v blízkosti potravin.

Předem Vám moc děkuji za odpověď.
S pozdravem

V. Martinů

ZveřejnilTomáš valovič

Vytápění

Dobrý den,
Koupili jsme cihlovy byt 3+kk (rekonstruujem) 57 m2. Je zde jen na možnost vytápění elektřina. Hledáme nejvhodnější variantu, jestli topný panel či elektrický konvektor. Jde nám hlavně o následně energie, aby nebyly moc vysoké. Prosím o radu, jsme už v koncích. Děkuji

ZveřejnilMetelka Dušan

Vytápění staršího domu

Dobrý den,
koupili jsme dům z roku 1936 (kámen, cihla). Jedná se o jednopodlažní samostatně stojící dům v centru malé obce. Dům je bez tepelných izolací, v původním stavu s dvojitými špaletovými okny. Obytná plocha 100m2, 60 cm široké obvodové zdi, rozdělen do 5 místností. Přibližná tepelná ztráta 11,3 kW, dle online kalkulačky. Momentálně nemáme prostředky na zateplení domu a výměnu oken, protože nás čeká kompletní rekonstrukce. Potřebujeme poradit, jaký zvolit nejvhodnější typ a zdroj vytápění. V obci není zaveden plyn
Uvažujeme o vytápění domu kotlem na dřevo/štěpku/pelety nebo krbovými kamny s výměníkem (rozvod radiátory).Prosíme o váš odborný názor, doporučení výrobce, či typu.

ZveřejnilForétarová Jolana

Výměna plynového kotle

Dobrý den,bydlíme v bytovém domě ve třetím patře nad námi je už půda a máme tři byty nad sebou společný komín.Soused pod námi má cca kotel 4 roky vyměňený obyč. .Chceme měnit kotel původní je 20 let starý Protherm za kondenzační ,ale nemůžeme pouštět spaliny do jednoho komína.Tudiž nastává problém s vývodem buď s koupelny která je uprostřed bytu přes kuchyň nad oknem ven nebo přes půdu .Musi být povolení a dosti asi nákladné.Tak leda elektrokotel.Teď platíme zálohy 1200 měsíčně a 3000 nám ještě vraceli.Topime ,ohříváme vodu a vaříme na plynu.Prosim poradíte .Děkuji za odpověď Forétarová Jolana

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!