Vzduchotechnika

Rádi vám poradíme s rekuperací a s větracím systémem ve vašem domě. Pomůžeme s projektem a  výběrem příslušenství a následnou instalací. Kontaktujte nás.

rekuperace

NABÍZENÉ SLUŽBY:

  • Rozbor problému, konzultace a individuální přístup v oblastech vzduchotechniky, větrání a rekuperace
  • Návrh konceptu, zhotovení cenové nabídky
  • Montáž, dodávka
  • Spuštění jednotky, zregulování soustavy
  • Zaškolení obsluhy

  • Servis zařízení

Prodáváme značky:

Zehnder,  Vaillant , Elektrodesign, Korado

 

 

Centrální větrání obytného prostoru jako systém
Centrální větrání obytného prostoru je garantem příjemného a zdravého klima v místnosti a navíc uspoří spoustu energie. Nezáleží na tom, zda se jedná o soukromý nebo komerční objekt, novostavbu nebo rekonstrukci, pouhé větrací zařízení nebo větrací zařízení s temperováním vzduchu – moderní centrální větrací systémy lze sestavovat podle individuálních potřeb z různých prvotřídních komponent od větrací jednotky až po rozvodný systém.
Proč je centrální větrání obytného prostoru nutné?
Dříve se ve stavebnictví nepřikládal takový důraz na utěsnění objektu, takže výměna vzduchu a odvádění vlhkosti probíhaly skrz netěsnosti v budově. Nevýhodou tohoto typu staveb je, že se musí ve srovnání s utěsněnými stavbami více topit. Dnes jsou otázky šetrného postoje k životnímu prostředí a úspory energie na vytápění ve středu zájmu, a proto se utěsnění budov přikládá velký význam. Avšak při příliš dokonalém utěsnění budovy není odváděn dostatek vlhkosti, a to ani tehdy, když se hodně větrá okny. Aby se zabránilo vzniku plísní, musí být nainstalováno centrální větrání obytného prostoru, které se stará o neustálou výměnu vzduchu.
Větrací jednotky pro centrální větrání obytného prostoru
Větrací jednotky jsou dodávány buď pouze s rekuperací, s přídavným zemním výměníkem nebo jako kompaktní energetická centrála. Kompaktní energetická centrála zahrnuje rekuperaci tepla, zemní výměník a tepelné čerpadlo. Všechny větrací jednotky v našem sortimentu se vyznačují vysokým komfortem pro uživatele. Filtry patří k základní výbavě, jemné a speciální filtry lze na přání dokoupit, stejně jako součástky pro zpětné získávání vlhkosti, chlazení, letní bypass nebo nezbytnou protihlukovou izolaci. Distribuce vzduchu probíhá technologií „OnFloor“ na hrubé podlaze skrz oválné ploché trubky nebo technologií „InFloor“ v hrubé podlaze skrz flexibilní kulaté trubky. Krycí mřížka pro rozvodný systém se dodává v různých, pěkně tvarovaných, decentních variantách. Snadno smontovatelné a k sobě dobře přizpůsobené systémové komponenty se instalují snadno a rychle bez nutnosti použití speciálního nářadí.
Decentralizované větrání obytného prostoru
V moderních nízkoenergetických domech nebo rekonstruovaných starých domech je profesionální větrání obytného prostoru nezbytné, protože tyto budovy jsou velmi dobře utěsněné a větrání okny je nedostačující pro odvádění vlhkosti a zabránění tvorbě plísní. Decentralizované větrání obytného prostoru lze bez problémů kdykoliv dodatečně instalovat, přičemž dlouhodobě zajistí zdravý, čistý vzduch v domě, ochrání stavební hmotu domu a použitím rekuperace sníží náklady na energie.

Působíme v Praze a okolí (Český Brod, Říčany, Kostelec nad Černými lesy, Čelákovice, Úvaly,Mukařov, Mnichovice, Valy,  Brandýs nad Labem, )

Zkonzultujeme s Vámi osobně vaše požadavky. Kontaktujte nás.

Voda, topení, plyn, sanita, koupelny | V+T mat