viessman kotel často spouští

PoradnaKategorie dotazu: Vytápěníviessman kotel často spouští
Tomáš Groll zeptal se před 6 roky

Zdravím,\r\nmáme kotel Vitodens 100-W s externím zásobníkem, regulaci vitotrol 100 OT a mám pocit, že tam je něco špatně nastavené. Kotel často spouští – i několikrát za hodinu, ale vždy jen na pár vteřin a na nejslabší výkon. Vyžene teplotu na nějakých 45 stupňů a pak to klesá k nějakým 30 stupňům. Aktuálně by měl být kotel řízený prostorovým termostatem, který má nastavenou pokojovou teplotu 22 stupňů. Na kotli je nastavena teplota kolečkem na 2.\r\nČím to může být, že tak často kotel spouští?\r\nLze nějak nastavit, aby kotel začal přihřívat, až když klesne teplota např. o 3 stupně? A pokud ano, jaký je parametr? V příručce pro instalici regulace vitotrol jsou parametry např.:\r\n\r\nHorní limit teploty (z výroby 35) -ale nevím,čeho je to teplota.\r\n\r\nDolní limit teploty (z výroby 5)\r\n\r\nPredefinování teploty ( z výroby 0) – možnost nastavení -3 až + 3\r\n\r\nProporcionální šířka pásma (z výroby 1,5) – možnost nastavení 1,6 až 3\r\n\r\nMůžete mi někdo vysvětlit tyto parametry?\r\n\r\n\r\nDěkuji za pomoc.\r\n

1 Odpovědi
Milan Majer Personál odpověděl před 6 roky

Dobrý den,

je to složitější, když si chcete přitopit (např. proto, že jste momentálně venku vymrznul), je potřeba hnout s prvkem který reguluje teplotu v dané místnosti, tj. v místnosti kde je termostat tak s termostatem, v místnosti kde je hlavice tak hlavicí. Může se ovšem stát, že kotel vlivem ?dosažení požadované teploty u termostatu? netopí a potom pohyb s hlavicí nebude mít žádný efekt (a budete muset hnout i s termostatem).
S ekvitermní křivkou se hýbe jen tehdy, když např. některé místnosti nejsou schopny dosáhnout požadované teploty, snaha je ji mít co nejníže (víc to kondenzuje=vyšší účinnost kotle).

s pozdravem

Ing. Milan Majer

Voda, topení, plyn, sanita, koupelny | V+T mat