Rubrika Uncategorized

ZveřejnilMilan Majer

PF 2024 a sváteční prodejní doba

Děkujeme Vám za projevenou důvěru v roce 2023 a do nového roku 2024 Vám přejeme hodně zdraví, štěstí, osobních i pracovních úspěchů. Zároveň se těšíme na další spolupráci. V+T mat s.r.o.

ZveřejnilMilan Majer

Provozovna Mukařov 7.7.2023 UZAVŘENA

Z důvodu celozávodní dovolené je provozovna Mukařov 7.7.2023 uzavřena. Provozovna v Českém Brodě má otevřeno dle otevírací doby zde.

ZveřejnilMilan Majer

Veselé Velikonoce

V sobotu 8.4.2023 v Českém Brodě ZAVŘENO

ZveřejnilMilan Majer

Co udělat, když se spustí detektor oxidu uhelnatého?

Pokud detektor oxidu uhelnatého vydává varovný signál, pak:

– otevřete okna
– vypněte topící zařízení
– jděte ven z bytu na čerstvý vzduch

Pokud vznikl požár, dbejte na fakt, že může dojít  k otravě CO a k ztrátě vědomí
Požádejte o lékařskou pomoc, pokud pozorujete příznaky otravy

ZveřejnilMilan Majer

Mistr na čerpání znečištěné vody má jméno Vortex

Chataři a chalupáři, majitelé bazénů, obce a vlastníci domů, které postihly záplavy, ti všichni dobře znají čerpadla s oběžným kolem vortex.

Jedná se o ideálního pomocníka při nárazovitém objemném čerpání vody, ať u čisté nebo znečištěné z více než 5% jemným bahnem či pískem.

Právě minimalizace rizika zanesení je jeho hlavní výhodou oproti čerpadlu s kanálovým oběžným kolem, které dokáže bez rizika čerpat jen do 3% znečištění suchými částicemi. Princip oběžného kola vortex vychází z utváření vodního víru způsobeného rotací kapaliny v pracovním prostoru čerpadla. Má tak pomalejší rozjezd a obvykle nižší sací schopnost než kanálové oběžné kolo, nabízí však konstrukčně jednoduchý, spolehlivý a energeticky nenáročný způsob přepravy vody.

ZveřejnilMilan Majer

Spolehlivá čerpadla s oběžným kolem Vortex

kalove-cerpadloNaprosto spolehlivé čerpání vody, jednoduchá instalace a snadná obsluha. Úsporný motor čerpadla s oběžným kolem Vortex je ideální volbou pro čerpání vody i značně znečistěné, nebo s vyšším obsahem písku.

Kvalitní čerpadla s mokrým rotorem (oběžné kolo Vortex) jsou perfektní pro čerpání vody v bazénech, potocích, pro čerpání špinavé vody z jezírek do filtračních systémů nebo pro čerpání drenážní vody. S úspěchem je lze použít jako ponorná odvodňovací čerpadla či kalová čerpadla pro čerpání odpadních vod bez rizika zanesení. Díky inovativnímu pouzdru čerpadla s oběžným kolem Vortex poskytují dostatečný průchod velkým pevným částicím i kalům s dlouhými vlákny.

ZveřejnilMilan Majer

Chcete čerpat kapalinu s velkými pevnými kousky?

Chcete čerpat kapalinu s velkými pevnými kousky a zároveň minimalizovat riziko zanesení? Oběžné kolo vortex je tu pro vás!

Provozní prostředí a potřebný způsob manipulace s pevnými částicemi obsaženými v odpadních vodách jsou ukazateli, podle kterých si lze vybrat správný typ oběžného kola pro čerpání vody či jiných kapalin. Chcete-li, aby vyhovovalo aplikacím v zařízeních s vysokou přítomností písku nebo větších pevných kousků, oběžné kolo vortexje tu právě pro vás.

Kolo funguje na principu vodního víru, který se vytváří rotujícím množstvím vody. Využívá toho, že vytékající kapalina urychlená oběžným kolem s sebou strhává i okolní kapalinu, která je tak unášena ven z čerpadla, i když se vůbec nedostala do styku s rotorem. Dochází tak rovněž k minimalizaci rizika zanesení.

Voda, topení, plyn, sanita, koupelny | V+T mat