Vytápění provozu

Jakub Gajda zeptal se před 2 roky

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na ideální volbu na vytápění objektu pro budoucí pohybové centrum. Jedná se o cca 380m2 s výškou 4m. Jedná se o hlavní prostor, který má sloužit k provozu lekcí + sociální zařízení a šatny. Objekt je bývalá kotelna s betonovým skeletem. Uvnitř je možnost napojit se na teplovod, který prochází budovou. Na náklady provozovatele nám byla nabídnuta instalace rozvaděče teplé vody na teplovodní vytápění. Druhá varianta je vytápění pomocí teplovzdušné sahary na plyn. Problém je však, jak by se výtápělo zázemí a pořizovací náklady. Chtěl bych se zeptat na odhad měsíční ceny za topení v porovnání teplovod a plynu i když je mi jasné, že tohle odhadovat je asi dost obtížné. Vytápět by se mělo na cca. 18-20 stupňů. Potřeba tepla QúT=19.4 KW. Předem moc děkuji za odpověď i když nevím zda dotaz není až moc specifický.

1 Odpovědi
Milan Majer Personál odpověděl před 2 roky

Dobrý den,
cena plynu se dá docela dobře odhadnout (používám kalkulaci na tzb-info.cz), ale k posouzení ceny za dálkové teplo potřebuji vědět jeho cenu.
Teplou vodou lze celkem pěknými vodními saharami vytápět velkou tělocvičnu (můžu poslat fotky) a zázemí klasicky otopnými tělesy…v případě plynu je to zázemí trochu problém, znamenalo by to instalaci plynového kotle nebo podokeních plynových topidel.
S pozdravem
Ing. Milan Majer
V+T mat s.r.o.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!