Výměna zdroje tepla

Vladimír zeptal se před 1 měsíc

Dobrý den, 

prosím o radu. Máme kompletně hotový systém a po roce a půl jsem bohužel nuceni vyměnit zdroj tepla. Vytápíme cca 180m2 podlahového topení v RD a 7 radiátorů v přístavbě. V systému máme 900l aku nádobu ve které je had pro ohřev TUV. Jedna z variant je zplynovací kotel Atmos dc 25 sp a místo ohřevu TUV v AKU nádobě přidat ještě samostatný bojler. Z důvodu ohřevu většího množství vody pro vytápění. Tepelná ztráta domu je 10.2 kW. 
Prosím o názor na konkrétní typ kotle. Topit chci hlavně dřevem + bych uvítal zásobník na uhlí, což mi bylo řečeno, že v uvedeném kotli topit nelze. Vytápěli jsem přes krbovky s výměníkem ale to už bohužel nelze, proto hledáme alternativní způsob a jako absolutně neznalý se ptám na Vaše rady, co zvolit. Děkuji

1 Odpovědi
Milan Majer Personál odpověděl před 1 měsíc

Dobrý den,
neznám důvod proč chcete měnit způsob ohřevu TUV, za mě je tato koncepce dobrá a objem akumulační nádoby dostatečný…jestliže byste chtěli automat na uhlí, který by uměl ruční přikládku dřevem, tak bych to viděl na ROJEK TKA 15 Kotel ROJEK TKA 15 (kotle-rojek.cz)
S pozdravem Ing. Milan Majer
 

Voda, topení, plyn, sanita, koupelny | V+T mat