Teplovodní konvektory nebo nízkoteplotní radiátor

Teplovodní konvektory nebo nízkoteplotní radiátorKategorie dotazu: VytápěníTeplovodní konvektory nebo nízkoteplotní radiátor
Roman zeptal se před 8 měsíci

Dobrý den chystám se k rekonstrukci 1 patrového rodinného domu (dvě bytové jednotky, jedna v přízemí a druhá v prvním patře), který bude mít vnější zateplení, novou střechu okna i dveře. Jako otopný systém jsem zvolil kondenzační kotel v kombinaci s radiátory v přízemí a podlahovým teplovodním topením v prvním patře. Podlahovka bude ve všech místnostech v prvním patře, ale protože je první patro koncipováno jako jedna velká místnost s dvěma menšími (wc a koupelna), tak projektantův topenář doporučuje dát do velké místnosti alespoň jeden větší radiátor. A tak zvažuju tyto dvě varianty: nízkoteplotní radiátor a nástěnný teplovodní konvektor (oba pracují velmi dobře s kondenzačním kotlem) a konvektor navíc dokáže ochlazovat, což se může hodit v létě pod střechou (i když bude izolovaná). Co je podle Vás lepší varianta. Konvektor nebo nízkoteplotní radiátor? Dík za odpověď.

1 Odpovědi
Milan Majer Personál odpověděl před 8 měsíci

Dobrý den,

  1. osobně nevidím důvod proč tam to otopné těleso vůbec dávat
  2. konvektorem lze chladit pouze v případě, že ho napojíte na kanalizaci (bude na něm kondenzovat voda)
  3. druhým předpokladem pro chlazení, je mít zdroj chladu, když bude zdroj chladu, lze chladit i podlahou
  4. přestože nechápu důvod, proč tam to těleso chtějí, vzhledem k tomu, že sálavých ploch tam bude dostatek (celá podlaha) tak je asi vhodnější konvektor (má menší sálavou složku, více ohřívá vzduch).

S pozdravem
Ing. Milan Majer

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!