Plynový kotel v bytovém domě

Plynový kotel v bytovém doměKategorie dotazu: VytápěníPlynový kotel v bytovém domě
Vaclav Nevrla zeptal se před 3 roky

Dobrý den.
Bydlím v cihlovém bytovém domě o 3 podlažích plus přízemí.Příští rok máme dělat revitalizaci domu.Zateplení .fasáda .balkony atd.Na každém patře jsou dva byty.Jedna strana (4 byty)má kotle napojené na stávající komíny po dřívějších kamnech.Druhá strana má komíny externí přes zeď a po fasádě až na střechu.Při projektování revitalizace nám bylo řečeno ,že byty,které mají externí komíny si musí pořídit nový kotel.Že tyto komíny budou odstraněny a nové budou dvouplášťové a schované do fasády.Tak jsem se chtěl zeptat ,jestli si opravdu musím koupit nový,nebo by stačilo po instalaci nového komínu napojit kotel na něj a až tento doslouží tak pořídit nový.S kotlem nemám žádné problémy a před dvěma lety jsem měnil zásobník.To byla jediná závada za 10 let.Přece mi nikdo nemůže nařizovat jaký kotel musím mít.
Děkuji za odpověď.

1 Odpovědi
Milan Majer Personál odpověděl před 3 roky

Dobrý den,
na základě Vašeho popisu předpokládám, že nové komíny budou navrženy pro kondenzační kotle a budou mít vnitřní potrubí z plastu (jsou levnější než celo-nerezové). Z toho, že Vám tvrdí, že budete muset vyměnit kotel usuzuji, že máte kotel nekondenzační. Upřímně, domnívám se, že v našem oboru není investice, která by měla kratší návratnost než výměna kotle nekondenzačního za kotel kondenzační…potenciál úspor je někde mezi 25-35% ročních nákladů na plyn, návratnost obvykle 3-5 let (u RD spíš kratší návratnost, u bytů spíš delší), tzn. za mě určitě měnit.
Ohledně toho co Vám kdo může nebo nemůže nařizovat….nejsem právník, nevím jaké máte stanovy Vašeho bytového družstva, je možné, že máte právo celou revitalizaci zastavit….každopádně napojit nekondenzační kotel do odkouření pro kotel kondenzační nelze (resp. nelegálně, neodborně, čistě technicky to možné je, ale komín shoří)!!!
S pozdravem
Ing. Milan Majer
V+T mat s.r.o.
 
 

Voda, topení, plyn, sanita, koupelny | V+T mat