Plynofikace staršího RD

Pavel Novák zeptal se před 1 rokem

Dobrý den, potřebuji stacionární plynový kondenzační kotel, který umí pracovat s otevřeným systémem. Kotel Protherm Medvěd 25 KKS by mi vyhovoval, jelikož má objem vody 100 litrů (nepotřebuje externí zásobník), ale neumí vypnout hlídání min. tlaku a neumí nastavit hysterezi teploty vody (aby kotel méně často zapínal). Regulace bude prováděna pouze termohlavicemi v místnostech, čerpadlo tudíž musí být elektronické. Zásobník TUV bude externí, pro 10 lidí myslím stačí 120 litrů. Umíte mi nabídnout nějaký kotel pro otevřené systémy, nejlépe s velkým obsahem vody a nastavitelnou hysterezí? Poptal jsem plynofikaci u 10 topenářských firem z okolí Strančic, jen 2 se ozvaly a přišly podívat, ale už se neozvaly ačkoliv slíbily poslat nabídku. Domeček s odbočkou na pozemku mám, územní souhlas zbudovat přípojku do domu také. Při přestavbě bude potřeba autogen.

1 Odpovědi
Milan Majer Personál odpověděl před 1 rokem

Dobrý den,
stacionární kotle děláme od Prothermu a od Viessmannu. Protherm je výrazně cenově dostupnější.
Kontrolu minimálního tlaku se domnívám, že mají veškeré plynové spotřebiče, je jen na odvaze a ochotě servisáka toto čidlo nějak obejít.
Spínací hysterze kotle má obvykle nějaký smysl, je dána konstrukcí toho daného kotle a tudíž nebude asi dobré ji obcházet. 
Zásobník o velikosti 120 litrů bych volil pro 4-členou domácnost, pro 10 lidí bych dal minimálně 300 litrů.
Realizace neděláme, jsme jen velko/maloobchod.
S pozdravem
Ing. Milan Majer
 

Voda, topení, plyn, sanita, koupelny | V+T mat