novostavba vytapění

Tomáš zeptal se před 10 měsíci

Dobrý den,
plánuji novostavbu cca 100 metru 4kk.Plyn není k dyspozici.TČ nechci.Preferuji elektrokotel a kamna v hlavní místnosti.Zatím plánujeme jezdit do objektu pouze na víkendy.To znamená nějaké temperování objektu v zimě.
Nevím jestli podlahové teplovodní topení nebo klasika teplovodní radiatory.Spíš bych ty radiatory ale spousta lidí to vymlouvá.Hraje roli i cena.Prosím o nějaký modelový příklad cen na výstavbu těchto dvou typu u 100 m jednopodlažního domu a následné porovnání
Děkuji Tomáš

2 Odpovědi
Milan Majer Personál odpověděl před 10 měsíci

Dobrý den,
hodně to záleží na tom, chcete-li ta kamna napojit na podlahové vytápění nebo ne…osobně to nedoporučuji, systém se zbytečně zdraží, navíc v kombinaci s podlahovkou to nelze udělat bez akumulační nádrže.
Ohledně ceny podlahové vytápění/radiátory…moderní novostavba, např. 8 kW ztráta, může mít 4 radiátory nebo 10, záleží na počtu místností, oken…z toho plyne, že bez dispozice nejde říci kolik to bude stát. 100m2 podlahového topení může materiálově (bez práce) stát v rozmezí 25-50 tis, záleží co za systém a za trubku se vybere.
P.S. neváhejte se s dalšími dotazy obrátit přímo na můj e-mail milan.majer@vtmat.cz 
S podzravem
Ing. Milan Majer
 

Milan Majer Personál odpověděl před 10 měsíci

ještě z hlediska rychlosti odezvy…podlahovka je výrazně pomalejší než radiátory

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!