dotaz kondenzační kotel

Petr Lučný zeptal se před 4 roky

Dobrý den.Potřebuji nový kotel k vytápění staršího dvougeneračního domu výstavba 70 léta cca 650m3 a bylo mi doporučeno instalovat kondenzační kotel s nepřímotopným zásobníkem na vodu 125 l. Problém ovšem mám s výběrem značky kotle a jeho výkonu.Byl mi doporučen Vaillant nebo Protherm o výkonu 32 kW.Jelikož je mezi nimi nezanedbatelný cenový rozdíl nevím kterou znečku preferovat a jestli mě netlačí do zbytečně výkonného a tím dražšího kotle. Můžete mi prosím v tomto poradit. Děkuji za odpověd.

1 Odpovědi
Milan Majer Personál odpověděl před 4 roky

Dobrý den,
když není známa tepelná ztráta domu, dá se jen odhadovat – na dům z 70-tých let bych dal maximálně 40W/m3 => celkem bych to viděl na 26kW kotel.
TUV bych také ohříval v nepřímotopném zásobníku, když se jedná o dvougenerační objekt zvažoval bych jestli nedat zásobník vetší (150-160L), ale záleží na dalších aspektech (jsou-li velké vany, nebo jen sprchové kouty).
Technicky je Vaillant a Protherm podobný, výhoda Vaillantu je širší možnost regulace (například když potřebujete větší počet topných okruhů).
V dalším e-mailu Vám pošlu orientační cenovou nabídku na kotel který držíme skladem a prodáváme jich řádově 100ks za rok.
Těším se na další spolupráci
s pozdravem
Ing. Milan Majer

Voda, topení, plyn, sanita, koupelny | V+T mat